Temsilciler Kurulu Özgeçmiş

2019 - 2021 DÖNEM TEMSİLCİLER KURULU  
     
     A. Şefik KAHRAMANKAPTAN  

 

       Kabataş Erkek Lisesi ve Ankara Üniversitesi SBF (Mülkiye) - BYYO Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu. Çeşitli gazete ve dergilerde (Barış, Yankı, Tercüman, Akajans, Hürriyet Dergi Grubu, Cumhuriyet) yönetici ve yazar olarak çalıştı. 1975 ve 1976 yıllarında iki kez Yılın Gazetecisi seçilerek “Altın Kalem” ödülünü kazandı. TÜBİTAK’da üç yıl süreyle Başkan Danışmanlığı ve Yayınlar Tanıtım Daire Başkanlığı yaptı. Opera-bale, çoksesli müzik ve plastik sanatlar alanında uzmanlaştı. Kültür Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülleri’nin jürilerinde yer aldı. Müzik ve sanat konulu çeşitli sempozyum ve seminerlere katıldı, bildiriler sundu. Bir dönem Kanal-B'de “Sanattan Yansımalar” programını hazırlayıp sundu. Yazara, sanata katkılarından ötürü Sevda Cenap And Müzik Vakfı Onur Ödülü Gümüş Madalyası (1992) ve Kültür Bakanlığı Şükran Ödülü ( 1995) verildi. Yayınlanmış sekiz kitabı bulunuyor. Çağdaş Sanatlar Vakfı'nın Başkanı ve www.sanattan yansimalar.com portalinin kurucu editörü.

 
     
     
     
     Adalet Dilek ÖĞRETMEN  

       

       14.10.1961 Yılında Ankara’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladı. Özel bir bankada çalışmaya başladı. 2000 senesinde emekli oldu. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

 
     
     
     
   Celal DİLEKTAŞLI  

       

     1952 Yılında Tokat’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini takiben Genel Cerrahi ihtisası yaptı. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim görevlisi olarak çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.