Temsilciler Kurulu Özgeçmiş

2022 - 2024 DÖNEMİ 

 DÖNEM TEMSİLCİLER KURULU  
     

     A. Şefik KAHRAMANKAPTAN

 

 

       Gazeteci, sanat yazarı, librettist, sanat yönetmeni, yapımcı, sivil toplumcu.  Çağdaş Sanatlar Vakfı-ÇAĞSAV Başkanı, SANATTAN YANSIMALAR / Türkiye'nin Kültür Sanat Portali'nin kurucu editör ve yazarı.

Ankara Üniversitesi SBF (Mülkiye) - BYYO Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü 1971 yılında bitirdi, çeşitli gazete ve dergilerde yönetici ve yazar olarak çalıştı. 1975 ve 1976 yıllarında iki kez Yılın Gazetecisi seçilerek “Altın Kalem” ödülünü kazandı.

Opera-bale, çoksesli müzik ve plastik sanatlar alanında uzmanlaştı. Devlet Opera ve Balesi’nin program kitapçıklarında çok sayıda yazısı yayımlandı.

Kültür Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülleri’nin jürilerinde yer aldı.

TÜBİTAK’da üç yıl süreyle Başkan Danışmanlığı ve Yayınlar Tanıtım Daire Başkanlığı yaptı. Müzik ve sanat konulu çeşitli sempozyum ve seminerlere katıldı, bildiriler sundu.

Projelendirip librettolarını yazdığı “Uçarcasına” , “Çağrı” ve “Aspendos” baleleriyle “Lale Çılgınlığı” operası DOBGM tarafından sahneye uygulandı. Halen sahnelenmeyi ve bestelenmeyi bekleyen bale ve opera librettoları bulunuyor .

Bugüne kadar 9 kitabı ve projelendirip uyguladığı 41 klasik müzik CD'si yayımlandı. Sanata katkıları nedeniyle Kültür Bakanlığı Şükran Ödülü ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Gümüş Madalyası ile ödüllendirildi.

Uzun yıllar Hürriyet Ankara ile Cumhuriyet Ankara Eki'nde sanat alanında köşe yazdı. Gösteri ve Milliyet Sanat dergilerinde yazıları yayımlandı. Sürekli basın kartı sahibi. Halen kurucu editörü olduğu SANATTAN YANSIMALAR portalinde yazıyor. Sivil toplum etkinliklerini Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) Yönetim Kurulu Başkanı, Besteciler, Orkestra Şefleri ve Müzikologlar Derneği (BESOM) Yönetim Kurulu Üyesi , İnönü Vakfı Danışma Kurulu Üyesi ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Festival Kurulu Üyesi olarak sürdürüyor.

 

 
     
     
     

     Mehmet Tuğrul TARCAN

 

       

        1949 Yılının yaz ayında Bahçelievler- Ankara da doğmuştur. İlköğrenimi Ulubatlı Hasan - orta ve lise öğrenimini Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini 1974 yılında bitirmiştir. 1978 yılında aynı üniversitede kadın doğum uzmanı olmuştur. 2 yıl öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Askerlik nedeniyle ayrıldıktan sonra askerliğini Gölcük Askeri Hastanesinde tamamlamıştır. 1981 den beri Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde ve serbest olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Halen part tıme olarak çalışmaktadır.  Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

 
     
     
     
Ali Mürsel YAMAN  

       

           1963 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1990 yılında Ankara’da  serbest avukatlığa başladı. Halen serbest avukat olarak mesleğine devam etmektedir. Evli ve iki kız babasıdır.