Tarihçemiz

       Angora Evleri 18. Dönem milletvekillerinin 1988 yılında kurdukları S.S. Kooperatif 18 eliyle yapılanmaya başlamıştır. Şu andaki 1450 dönüm arsa üzerindeki yerleşim; önce ihale yoluyla bir Norveç firmasıyla görüşülerek A ve B tipi konutların örnek evleriyle başlangıç yapmış. Norveç firmasının işten çekilmesiyle bir müddet inşaatların başlaması gecikmiş ve duraklama olmuştur.  Barmek İnşaat A.Ş.’ye, S.S. Kooperatif 18’ in yaptıracağı villaların inşaatlarının % 86 oranında tamamlanması karşılığında; maliyeti karşılığında, sıra evler, nokta bloklarda ve bazı villalarda satış hakkı tanınmıştır. Böylece Angora Evleri Sitesinde 1998 den itibaren yerleşim başlamıştır.
 

       2003 yılında Barmek İnşaat A.Ş.’ nin faaliyetlerini İcra İflas Masası’na devir etmesiyle Angora Evleri’nde ikinci bir kaos yaşanmış; bazı malikler anahtar teslimi alacakları konutlarına uzun yıllar sadece arsa payı alarak mağdur edilmişlerdir. 


       2016 yılında İcra İflas Masasıyla S.S Kooperatif 18 arasında yapılan anlaşmadan sonra 2017 yılında bu mağdurların bir araya gelmesiyle 50 şer dairelik iki nokta blok ve 9 sıra evin yapımına başlanmıştır. İnşaatların 2019 yılında bitirilmesiyle Angora Evleri yapılanmasını tamamlayacaktır.