SSS

Soru 1 : SİTENİN BAZI YERLERİNDE İLETİŞİM ZORLUĞU ÇEKİLMEKTEDİR. BAZ İSTASYONU KURULABİLİR Mİ? 

Cevap 1 : Şu anda Sitede 2 adet baz istasyonu mevcuttur. Her iki baz istasyonu için de çevre sakinleri tarafından sağlığa zarar verdiği gerekçesiyle şikayetler olmuştur. Kaldırılması yolunda sakinlerimizin mahkemeye başvuruları olmuştur. Bu nedenle Sitede baz istasyonu kurabileceğimiz mekan yoktur.

 

Soru 2: ORTAK ALAN DİYE BİLDİĞİMİZ BİR KISMINDA ÇAM AĞAÇLARININ DİKİLİ OLDUĞU ALANDA BİR BÖLÜMÜNE TOPRAK DÖKÜLEREK NE YAPILACAKTIR?

Cevap 2: Sözü edilen alanın bir kısmı Büyükşehir Belediyesine bir kısmıda hazineye aittir. burada yapılan işlem sadece düzenleme yapılacak Sitemiz gençlerinin spor yapmasına imkan verecek bir mekan yaratma işlemidir.

 

Soru 3 : BİNAMIZDA TADİLAT YAPTIRMAK İSTİYORUZ HANGİ SAATLERDE ÇALIŞABİLİRİZ?

Cevap 3:

ÇALIŞMA SAATLERİ :

Sabah: 08:30 içeri giriş – 09:00 da işbaşı

Akşam: 17:30 paydos 18:00 da çıkış

Resmi Tatil-Pazar günleri: çalışma yoktur

Gürültülü çalışmalar : 10:00-17:00 arasında yapılabilecektir.

Tadilat sırasında çıkacak inşaat atıkları yapımcı firma tarafından bekletilmeden Siteden çıkarılacaktır.

 

Soru 4: EVİMDEKİ FAZLA MOBİLYA VS. Yİ KAPI ÖNÜNE KOYABİLİR MİYİM?

Cevap 4: Sitemizde bu tip atıklar için bir toplama mekanizması yoktur. Geri dönüşüm için konulan konteynırlar bu tip atıkları almamaktadır. Bu nedenle bu eşyalarınızı kendiniz kapı önüne çıkarmadan kendiniz değerlendirmelisiniz Sitede 4 tip atık toplanmaktadır. 

a) Teknolojik atıklar

b) Evsel atıklar

c) Geri dönüşüm atıkları

d) Atık yağ konteynırı

Ayrıca bitkisel atıklar Toplu Yapı Yönetimi'nce toplanıp, bir kısmı çeşitli şekillerde değerlendirilmektedir. 

 

Soru 5: SİTE İÇİNDEKİ KALDIRIMLAR ÇOK KÖTÜ DURUMDA NEDEN YAPILMIYOR?

Cevap 5: Site içindeki Angora Bulvarı ve Hitit Bulvarı Büyükşehir Belediyesi'ne diğer yollar Çankaya Belediye'sine aittir. Bu nedenle yolların asfalt ve kaldırım tamirat ve yenilenmesi bu belediyelere aittir. Yönetimimiz her iki belediye ile taleplerimizi ileterek, temaslarımızı sürdürüyoruz.

 

Soru 6: SİTEMİZDEKİ AYDINLATMALAR ZAMAN ZAMAN DEVREDEN ÇIKIYOR. BU DURUMDAN KİM SORUMLUDUR?

Cevap 6: Yollar ve bulvarlarda bulunan aydınlatmalar Enerjisa tarafından aydınlatılmaktadır. Bu durumdaki şikayetlerinizi bireysel olarak da "186" numaralı telefona bildirdiğiniz gibi, Toplu Yapı Yönetimi'nede bildirebilirsiniz. Parklar ve yeşil alanlardaki karpuz şeklindeki aydınlatmaların tükettikleri enerji, bakım, ampül değişimi ise Toplu Yapı Yönetimi tarafından yapılmaktadır.  Bu konudaki şikayetlerinizi Toplu Yapı Yönetimi'ne bildirmeniz gerekmektedir.