BİLGİLENDİRME-37

BİLGİLENDİRME-37

SAYI                           : 2024/20                                                                                   ANKARA, 22/01/2024

BİLGİLENDİRME        : 37

KONU                          : Aidatlar Hk.

 

 

Sevgili Angoralılar,

 

Bilindiği üzere, 01/01/2024 tarihi itibarıyla asgari ücrete yaklaşık %50 oranında zam yapılmıştır. Toplu Yapı Yönetimi olarak giderlerimizin büyük bir bölümü doğrudan bu artıştan etkilenen, güvenlik, temizlik, çöp ve bitkisel atık toplama vb. gibi işçilik ağırlıklı kalemlerden oluşmaktadır. Bununla birlikte, içinde bulunduğumuz koşulları ve siz değerli sakinlerimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak, 2024 yılının ilk üç ayında aidatlarımızda herhangi bir artış yapmayacağız. Sağlamış olduğumuz bütçe disiplini, verimlilik, tasarruf ve gelir arttırıcı tedbirlerimize istinaden anılan süreyi finansal açıdan oldukça güç de olsa hali hazırdaki aidat tutarlarıyla yürütmemiz mümkün görünmektedir. Asgari ücretten kaynaklanan zorunlu ücret artışını aidatlarımıza 2024 yılında yapacağımız ve mali gündem konularının görüşüleceği Temsilciler Kurulu toplantımızdan itibaren yansıtacağız.

 

Aidatların, konut tiplerine göre daha adil dağılımı için çalışmalarımızı özenle sürdürüyoruz. Buna ilişkin çalışmamızın sonuçlarını da, bahsedilen 2024 yılı Temsilciler Kurulu toplantımızda oylamaya sunacağız.

 

Aidatlarımıza üç ay boyunca zam yapmama kararımızın etkin bir şekilde uygulanabilmesi, birikmiş ve güncel aidatların zamanında ve düzenli ödenmesine bağlıdır. Bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinizden eminiz. Basiretli ve adil bir yönetimin gereği olarak, ödemelerini düzenli şekilde yapan sakinlerimizin zararına olarak aidat ödenmemesinde ısrar eden sakinlerimiz için hukuki yollara başvurmak da dahil olmak üzere kanundan ve toplu yapı yönetim planından doğan haklarımızı kararlılıkla kullanacağımızı bilmenizi isteriz.

 

Bu konuda göstereceğinizden emin olduğumuz hassasiyetten dolayı şimdiden çok teşekkür ederiz.     

 

                                                                                           

 YÖNETİM KURULU

Elif BEYDOĞAN                                      Taner KİP

Sayman Üye                                            Başkan